Aktualności
  Parafia
  » Nasza Parafia
  » Msze święte
  » Spowiedź święta
  » Nabożeństwa
  » Błogosławieństwa
  » Formacja religijna dorosłych
  » Historia Parafii
  » Foto - Galeria
  » Kancelaria Parafialna
  » Kapłani
  » Grupy Parafialne
  » Poradnictwo rodzinne
  » Dojazd
 
 
  » Parafie w Dekanacie
     Białe Błota


  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019

1.      Dziękujemy za ofiarę na okna: 1000 zł. od wspólnoty Żywego Różańca.

2.      Dziękujemy za ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zebrano kwotę 295 zł.

3.      Osoby, które nie odebrały żywności proszone są, aby to uczyniły w środę od godz. 12.00-13.00.

4.      Osoby, które uczestniczyły w pielgrzymce do Ziemi Świętej proszone są o odbiór w zakrystii płyty ze zdjęciami z tego wyjazdu.

5.      Nabożeństwo fatimskie z procesją przy kościele w czwartek o godz. 20.00.

6.      W tygodniu czcimy szczególnych patronów: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w poniedziałek - dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, bł. męczenników Franciszka Dachterę i Antoniego Świadka w środę, Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w czwartek, Uroczystość ku czci bł. Michała Kozala - patrona naszej diecezji w piątek.

7.      Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

8.      Zachęcamy do modlitwy przy Ikonie Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości w naszych rodzinach. W zakrystii można wpisać się na listę na czerwiec.

9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Tej reformy chcieli kardynałowie o rozeznaniu Kościoła przez papieża Franciszka i Deficyt miłości – o poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji w domu oraz informacje z życia naszej Diecezji.

10.  Dzisiaj odbędzie się Bydgoski Marsz dla Życia. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze i przejdzie ulicami miasta do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Informacje szczegółowe w gablocie.

11.  Ksiądz biskup zaprasza na wykład dra hab. Janusza Sytnika- Czetwertyńskiego pod tytułem: Problem dowodu na istnienie Boga. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca o godz. 19.00 w auli Seminarium Duchownego. Prelegent jest z wykształcenia filozofem, autorem ponad stu publikacji i 12 książek z zakresu ontologii, historii filozofii deontologii medycznej.

12.  Za tydzień taca na cele gospodarczo - inwestycyjne.

13.  Centrum Medyczne IKAR w Białych Błotach zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Informacje szczegółowe w gablocie.

14.  Za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć absolwentów muzykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy przygotują oprawę muzyczną Mszy św. i wystąpią z małym koncertem po Mszy św.

15.  W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Czerską, Barycką, Czahary, Gontową i Czerską powróci do kościoła. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. Prosimy naszych parafian o udekorowanie swoich domów religijnymi motywami, szczególnie na trasie procesji.

16.  W tygodniu odeszła do wieczności:

+ Lilia Zagaja, lat 66, z ul. Chudoby.

 

  Kontakt
86-005 Białe Błota,
ul. Czerska 40

tel. 52 381 40 22

e-mail. parafia@bialeblota.info

W sprawach losowych, szczególnie dotyczących odwiedzin chorego i pogrzebu o każdej porze, albo pod numerem telefonu:
881 926 303

konto:

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy
59 8142 1020 0000 3942 2000 0001 
  Sakramenty w Parafii
Valid HTML 4.01 Transitional
Copyright by Pawlikowski
darmowe szablony