Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

1. Dziękujemy osobom, które w okresie trwającej kwarantanny wsparły naszą parafię materialnie, poprzez ofiary wpłacone na konto parafii oraz złożone w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, która wystawiona jest przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy z ofiary na kwiaty złożone do skarbony w maju. Zebrano kwotę 292 zł.

3. Decyzją władz rządowych zostały zniesione limity uczestników zgromadzeń liturgicznych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przystąpienia do komunii świętej. Prosimy o roztropną wzajemną troskę o siebie i zachowanie obowiązujących wytycznych sanepidu.

4. Z racji przeżywanego roku duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z medytacją: Radosne spotkanie z Panem, w każdy czwartek o godz. 17.30.

5. I środa miesiąca: po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy do św. Józefa i o dobrą śmierć.

6. I czwartek miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30. Nabożeństwo Eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza i modlitwy o powołania.

7. I piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30 - 18.00.

8. I sobota miesiąca: nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30, po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające i krótka katecheza.

9. Odwiedziny chorych w sobotę do południa, ale tylko osób które zgłoszą taką potrzebę.

10. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w poniedziałek- dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy w środę, Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wieczystego Kapłana w czwartek, św. Bonifacego w piątek.

11. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00;

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do „Przewodnika katolickiego” dołączony jest modlitewnik na czerwiec.

13. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

14. W tym roku przypada Jubileusz 40 -lecia erygowania naszej parafii. Główne uroczystości z udziałem kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, odbędą się 4 października o godz. 12.00.

15. Za tydzień zostanie wznowiona katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych w naszym dekanacie. Spotkania w niedzielę o godz. 17.00 w parafii w Łochowie.

16. W tygodniu odszedł do wieczności: Kazimierz Zawieruszyński, lat 64, z ul. Cedrowej.