XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019

1.      Modlitwy o trzeźwość narodu i ducha abstynencji w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
2.      Nabożeństwo fatimskie z procesją przy kościele we wtorek o godz. 20.00.
3.      W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Maksymiliana w środę, św. Jacka w sobotę.
4.      Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w czwartek. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
5.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Zbudowaliśmy szkołę i Widać głód Jezusa oraz informacje z życia naszej Diecezji.
6.      W duchowej łączności z pątnikami zdążającymi na Jasną Górę z różnych części Polski zapraszamy na XXX Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka pielgrzymów w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim w poniedziałek, 14. 08. o godz. 15.30, modlitwa i wymarsz. Po Mszy Świętej odpustowej w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze o godz. 18.00 zapraszamy pielgrzymów na poczęstunek.
7.      Za tydzień taca na cele gospodarczo-inwestycyjne.
8.       W tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Marianna Szmycińska, l. 64 z
ul. Chmielarskiej oraz Śp. Krystyna Songin, l. 53 z ul. Epokowej